В детайли
Служители на НОИ излязоха на протест в София с искане за 20% увеличаване на общия фонд на възнагражденията
9384
България
Служители на НОИ излязоха на протест в София с искане за 20% увеличаване на общия фонд на възнаграждениятаРаботещи в Националния осигурителен институт (НОИ) излязоха на протест пред централната сграда на института и пред НОИ – София с искания за 20% увеличение на общия фонд за възнаграждения и за справедливо разпределяне на средствата между служителите с по-ниски и по-високи заплати.Протестът е организиран от Конфедерация на труда (КТ) „Подкрепа“.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 21 Ноември 2025, 13:26 ч.
Работещи в Националния осигурителен институт (НОИ) излязоха на протест пред централната сграда на института и пред НОИ – София с искания за 20% увеличение на общия фонд за възнаграждения и за справедливо разпределяне на средствата между служителите с по-ниски и по-високи заплати. Протестът е организиран от Конфедерация на труда (КТ) „Подкрепа“. Организаторите посочиха, че недоволството е резултат от неглижирането на проблемите в държавната администрация, недостатъчното заплащане, както и на нарастващия публичен натиск и дискредитацията спрямо служителите. Кремена Атанасова, председател на синдиката на административните служители, призова за достойно възнаграждение и за повече уважение – най-вече от страна на политиците и властимащите – към държавните служители. На плакатите на протеста пишеше: „Няма да мълчим, защо все за нас няма пари“, „Сметките растат, заплатите не растат“, „Пенсиите не се отпускат сами“. Протестиращите скандираха „Достойни заплати“. Заплатите на специалистите в института са около 1700–1800 лв., което е крайно недостатъчно, за да покрие човек нуждите си през 2025 г., заяви Атанасова. Тя подчерта, че тъй като пенсиите на служителите в института също са ниски, мнозина продължават да работят въпреки пенсионната си възраст, а младите кадри напускат веднага щом разберат нивата на възнагражденията. „Трябва да се прави разграничение между тези, които работят в структури, където получават десетки хиляди лева, и редовите служители, върху които се крепи държавността“, отбеляза още Кремена Атанасова. Служители от Националния статистически институт (НСИ) вчера също протестираха пред сградата на института с искане за увеличение на възнагражденията с 20%. Организаторите от КТ „Подкрепа“ обявиха, че се предвиждат протести и в други структури на държавната администрация.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
|
|
|
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан
|
|
|
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
|
|
|
Нова инвестиция в Бизнес зона „Перистър“ ще разкрие около 50 работни места в Разград
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
|
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
|
|
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
|
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
|
|
|
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
|
|
Радиопрограми



Тикер
9384
ЗАПАЗИ
Централната избирателна комисия (ЦИК) приключи работата си в мандат 2021–2026 г. с последно заседание днес, 22 юни 2026 г., съобщиха от комисията.
През изминалите пет години ...